Başkan Aktaş, sahuru gençlerle yaptı

BURSA (İGFA) – Ramazan ayının birinci gününün heyecanını vatandaşlarla birlikte yaşayan Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, beraberindeki AK Parti Vilayet Lideri Davut Gürkan, Yıldırım Belediye Lideri Oktay Yılmaz, AK Parti Yıldırım İlçe Lideri İrfan Akkaya ve meclis üyeleriyle birlikte Çelebi Mehmet Mahallesi’ni ziyaret etti. Mahalle sakinleri tarafından büyük bir ilgiyle karşılanan Lider Alinur Aktaş, kendisini bekleyen bayanlarla da sohbet etti.
Daha sonra Gençler kıraathanesinde mahalle sakinleriyle bir ortaya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Yıldırım Belediye Lideri Oktay Yılmaz, vatandaşların talep ve tekliflerini dikkatle dinleyerek not aldı. Birilerinin mahalle mahalle gezip ‘Yıldırım’ı Nilüfer üzere yapacağız’ demesinin aldatmaca olduğunu söyleyen Lider Aktaş, Nilüfer’in düz ovada siteler halinde büyüdüğünü, Yıldırım’ın ise plansız bir halde tek katlı müstakil olarak genişlediğini belirtti. Öncelikle imar konusunun halledilmesi gerektiğini anlatan Lider Aktaş, doğalgaz konusunu hallettiklerini, bundan sonra mahallenin eksikliklerini süratli bir halde gidereceklerini lisana getirdi.

Lider Alinur Aktaş, daha sonra Yıldırım Belediyesi Mümine Şeremet Uyumayan Kütüphanesi’ne geçerek ders çalışan gençleri ziyaret etti. İmtihanlara hazırlanan gençlerle sohbet edip internet paketi armağan eden Lider Aktaş, daha sonra sahur programında biraraya geldi. Yıldırım Belediye Lideri Oktay Yılmaz, AK Parti Nilüfer Belediyesi lider adayı Celil Çolak ve meclis üyelerinin de katıldığı buluşmada, Orkestra Şube Müdürlüğü Çalgıcı Mektebi Roman Orkestrası sanatkarları da performanslarıyla renk kattı. Türkiye’nin yarınları olan gençler sohbet edip yarınlara dair hayallerini konuşan Lider Aktaş, programın sonunda iştirakçilerle birlikte ‘Kara Tren, Odam Kireç Tutmuyor, Duyanlara Duymayanlar’ üzere yapıtları seslendirdi.

Kütüphaneye gelip geç saatlere kadar çalışan gençleri emekleri için tebrik eden Lider Alinur Aktaş, “İnanmak, başarmanın yarısıdır. Başarma dileğiyle buradasınız. Üniversite diploması tek başına bir şey söz etmiyor. Kendinizi kesinlikle yetiştirin. İnsan bağlarına ehemmiyet verin. Kendinizi devlet kurumunda çalışmak için şartlamayın. Bizler çok güçlü ve genç bir ülkeyiz. Kendinize, ailenize, kentinize ve ülkenize itimadın. Sahur programında gençlerle buluşmaktan büyük keyif aldık. Hayatınıza renk katabildiysek ne keyifli. 31 Mart’ta desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir