Bursa ve ilçelerindeki Millet’in adayları tanıtıldı

BURSA (İGFA) – Millet Partisi Bursa Belediye Lider Adayları Tanıtım Toplantısı, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Partililerin ağır ilgi gösterdiği toplantıda projelerini açıklayan adaylar, ezber bozacaklarını lisana getirdi.

Aynı zamanda Millet Partisi Genel Lider Yardımcılığı vazifesini yürüten Bursa Büyükşehir Belediye Lider Adayı Abdurrahman Lider, “Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın dönemine baktığımızda hafızalara kazınan icraatı olmadığını belirterek, “Bursa’nın kronik sorunları çözülmedi. Kentin öncelikli sorunu, kentsel dönüşüm. Hızla kentsel dönüşüm seferberliği başlatacağız. Kenti tekrar planlayacak ve inşa edeceğiz. Biz, Nilüfer Çayı’nda tekrar balık tutmak istiyoruz. Laf üretmekle iş üretmek farklı şeyler. Genel ve mahallî seçime katılan partilerin adayları, bugüne kadar denenmiş takımların içinden geliyor. Lakin biz, şimdi denenmedik. Birilerinden kopmuş bir topluluk değiliz. Başından beri bir fikir ve aksiyon hareketiyiz. Kimseye minnet borcumuz yok, kimsenin önünde ceketimizi iliklemek zorunda da değiliz. Yalnızca vatandaşımıza karşı sorumluyuz. 81 vilayetimizin tamamında, 405 ilçemizde seçime katılıyoruz. Bizim dışımızda çoğu parti, bu sayıyı tutturamıyor bile. Rant için değil, ülkemizin sorunlarını çözmek için vazifeye hazırız.” diye konuştu.

“ARTIK BİZ VARIZ”

Hazine yardımı alan siyasi partilere rağmen son derece kısıtlı imkânlarla yıllardır unsurlu ve idealist siyaset yaptıklarını vurgulayan Millet Partisi Bursa Vilayet Lideri Hüsamettin Akyıldız da “En tezli olduğumuz seçime 31 Mart günü daima birlikte tanıklık edeceğiz. Her bir adayımız, kendi seçim bölgesini adeta karış karış dolaşarak vatandaşa kulak veriyor. Bursa’nın dört bir yanında etkin seçim çalışması yürütüyoruz. Bursa’yı tekrar inşa etmeye; kültür, turizm ve sıhhat kenti yapmaya hazırız. Millet Partisi olarak seçime hazırız ve ‘Artık biz varız’ diyoruz. Ayrıyeten iki bayan adayımız ile de değerli bir farkındalığa imza atmanın memnunluğunu yaşıyoruz.” sözlerini kullandı.

MİLLET’İN BURSA BELEDİYE LİDER ADAYLARI…

Abdurrahman Önder’in Bursa Büyükşehir Belediye Lider Adayı olarak yarışacağı 31 Mart Yerel Seçimlerinde ilçe belediye lider adayları şu isimlerden oluştu:

Osmangazi: Haluk Alım, Yıldırım: Ahmet Üstün, Nilüfer: Selami Yıldırım, Gemlik: Mustafa Tevfik Aksoy, Yenişehir: Şaban Ek, İnegöl: Halis Burhan Çil, Mudanya: Selami Coşkunsever, Gürsu: Mustafa Kısa, Karacabey: Mustafa Kop, Mustafakemalpaşa: Ömer Taşdemir, Keles: Ümit Yiğit, Kestel: Mustafa Kop, Harmancık: Ahmet Parakat, Orhangazi: Hilal Lider Bağsar, Büyükorhan: Ahmet Faruk Günay, İznik: Sevgi Dinçoğlu, Orhaneli: Celal Demir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir