Cinsel saldırıyla suçlanan eski okul müdürünün 31 yıla kadar hapsi istendi

Ankara’da bir ilkokulda birlikte vazife yaptığı okul müdür yardımcısına cinsel akında bulunduğu sav edilen eski okul müdürü Azmi Y. hakkında 31 yıl 4 aya kadar mahpus istendi.

Anadolu Ajansı’nın haberine nazaran, Ankara 33’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuksuz sanık Azmi Y, müşteki E.B. ve taraf avukatları katıldı.

Mahkeme Başkanı Hasan Şatır, önceki celse alınan arar karar gereği dava evrakına gelen evrakı okudu, akabinde savcı, temel hakkında mütalaasını sundu.

Ankara’nın Mamak ilçesinde bir ilkokulda müdür yardımcısı olan E.B’nin, olay tarihinde okul müdürü Azmi Y’nin kendisine cinsel taarruzda bulunduğu savıyla şikayetçi olması üzerine soruşturma açıldığı belirtilen mütalaada, sanığın üzerine atılı “cinsel saldırı” kabahatini işlediği istikametinde müştekinin beyanıyla uyumlu manzara kayıtları ve tekrar “cinsel taciz”de bulunduğuna ait iletilerin bulunduğu söz edildi.

Suçlamaları reddeden sanığın savunmasına, cürümden kurtulmaya yönelik olduğu fikriyle prestij edilmediği aktarılan mütalaada; şahit beyanları, güvenlik kamerası manzaraları ve içerikleri birlikte değerlendirildiğinde sanığın, birden fazla kere üzerine atılı cürmü işlediği belirtildi.

Sanık Azmi Y’nin “zincirleme biçimde kamu misyonunu kullanarak sarkıntılık seviyede cinsel saldırı” kabahatinden 9 yıl 3 aydan 26 yıl 2 aya, “zincirleme formda kamu misyonunu kullanarak cinsel tacizden” ise 5 aydan 5 yıl 2 aya kadar mahpusu istendi.

Sanık Azmi Y. ve avukatının, mütalaaya karşı savunma hazırlamak için mühlet talep etmesi üzerine mahkeme heyeti, duruşmayı 8 Haziran’a erteledi.

Mağdur avukatı Nurseda Arslan, duruşmanın akabinde yaptığı açıklamada, savcının mütalaasında sanık hakkında takdiri indirim talep etmediğini aktardı.

Arslan, “Mütalaada her iki hatanın zincirleme formda yapıldığı tespiti yapılmış bu nedenle istenen cezaların ölçüsü artmıştır. Mütalaadaki hukuksal kıymetlendirme ve tespitler somut meczuplara dayanmış, müvekkilimin bu süreçte yaşadığı acıları bir nebze de olsa dindirmeye yönelik olmuştur. Bundan sonraki süreci kıymetlendirecek olan mahkeme heyetidir, gelecek celse kararın çıkmasını bekliyoruz” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir