Dimitris Pelkas’tan Ozan Tufan ve Hull City itirafı

Fenerbahçe’de kadroda düşünülmeyen isimler ortasında yer alan Dimitris Pelkas, İngiltere Championship grubu Hull City’e kiralandı. Deneyimli futbolcu, İngiltere’deki günleri hakkında Ada basınına açıklamalarda bulundu.

Türk iş insanı Acun Ilıcalı’nın ekibi Hull City’nin dönem başında kiralama bedeli olmadan takımına dahil ettiği Dimitris Pelkas, Championship’te 3 karşılaşmada baht buldu. Yunanistan Ulusal Ekibi’nin UEFA Uluslar Ligi’nde Güney Kıbrıs ve Kuzey İrlanda ile oynayacağı maçların aday takımına davet edilen 28 yaşındaki oyuncu Ada basınına çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Hull Live‘da yer alan habere nazaran; Pelkas, Fenerbahçe’den eski kadro arkadaşı Ozan Tufan ile birlikte tıpkı kulüpte olmanın kendisi için çok hoş olduğuna değindi. Pelkas, Ozan Tufan’la ilgili şu tabirleri kullandı:

“Ozan’la birlikte olmak çok hoş. Evvelden Fenerbahçe’de birlikte oynuyorduk ve Hull City’de birbirimizi öbür oyunculardan biraz daha düzgün tanıyoruz. Daha yeterli olmak ve daha fazla adapte olabilmek için vakte muhtaçlığımız var ve artık bu gruba çok şey vermemiz gerekiyor.”

Transfer süreci ve İngiltere’deki hayatına değinen Dimitris Pelkas, “Önceki kulübümle mutabakat biraz uzun vakit aldı fakat sonunda buradayım, burada olmaktan memnunum. Hoş, farklı ve daha evvel oynadığım ülkelerden farklı bir zihniyet var. Hull, sevdiğim sakin bir kent zira dışarı çıkmayı çok seven birisi değilim. Konutta dinlenmeyi ve futboluma konsantre olmayı seviyorum” açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir