Türkiye’nin gelecekteki rolü Gölcük’te anlatıldı

KOCAELİ (İGFA) – Gölcük Belediyesi, Türkiye’nin son yıllarda savunma ve teknoloji alanında yaptığı atılımların ele alındığı ikinci paneli olan “Gelecek Yüzyılda Türkiye” bahisli paneli ağır iştirakle gerçekleştirdi. Türkiye Yüzyılı’nda Türkiye’nin savunma ve teknoloji alanında geldiği nokta ve hedeflediği çalışmaların ele alındığı panelde Sosyolog, TV Programcısı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Doç.Dr. Hulki Cevizoğlu ile Güvenlik Uzmanı Mete Yarar’ın anlatımları ağır alkış aldı.

İZLEYİCİLER SALONDA BOŞ YER BIRAKMADI

Programa konuşmacıların yanı sıra Gölcük Belediye Lideri Ali Yıldırım Sezer, siyasi parti ilçe temsilcileri, HARB-İŞ sendikası üyeleri, STK’lar ile çok sayıda izleyici katıldı. Lider Sezer, programın açılış konuşmasında salonu büsbütün dolduran izleyicilere teşekkür etti.

DÜNYADA ADALETİN GERÇEKLEŞMESİ İÇİN TÜRKİYE’NİN ROLÜ BÜYÜK

Türkiye’nin dünyadaki rolünün giderek güçlenmeye devam ettiğini söyleyen Sezer, “Gelecek Yüzyıl’da Türkiye diyoruz fakat aslında Türkiye Yüzyılı başladı. Türkiye Yüzyılı’nda inşallah dünyada nizam-ı alem için, kızıl elma için, dünyada adaletin gerçekleşmesi için Türkiye’nin rolünün çok güçlü olduğunu düşünüyoruz. Savunma sanayiinde yapılan yatırımlarla Türkiye’nin bu manada daha da güçlü bir pozisyona geleceğine inanıyoruz” dedi.

Konuşmasına ulusal muharip uçak Kaan’dan övgüyle kelam ederek başlayan Mete Fayda, “O kadar tuhaf bir yere geldik ki, iki tane güç iş; bir tanesi denizaltı, bir tanesi de uçak. İki tane sıkıntı kısım. Dünya’nın 5. kuşak uçağını yapıyorsunuz ve Dünya’da bunu yapabilen 4. ülke oluyorsunuz. Biz daha 4. jenerasyon uçak yapmadan 5. kuşak uçağa direk girdik. Buna ‘Devrim’, buna ‘Emperyalizme başkaldırı’ demezsiniz de ne dersiniz?” diye konuştu.

Yarar, “Dünya’da 120 yıldan beri uçak uçuruluyor. 120 yıldan beri uçak kesimi var. 120 yılın sonunda siz 2011’den başlayarak kendinizi geliştirerek yaklaşık 13 senede 5. Kuşak uçağı yapmışsınız. Siz 110 yıl farkı nasıl kapattınız? Birincisi siyasi iradeyle, ikincisi mühendisler, üçüncüsü toplumun dayanak vermesi, dördüncüsü bunları yapabilen teknik kapasiteye sahip personellerimiz. Çok şükür bunların hepsine sahibiz” sözlerini kullandı.

ESAS OLAN VATANSEVER OLMAK

Sosyolog ve aynı zamanda AK Parti İstanbul Milletvekili olan Hulki Cevizoğlu ise şöyle konuştu: “Yaşadığı ülkenin muvaffakiyet olmasını istememek bir ruhsal hastalık. Bundan hoşlanmayan; ‘Denizaltı yapmasın, İHA, SİHA, Kaan uçaklarını yapmasın, Memleketler arası Uzay İstasyonu’na astronot göndermesin’ diyen bir kesim var. Bir partiden olmak kural değil, temel olan vatansever olmak.”

YARAR VE CEVİZOĞLU İLE BOL BOL FOTOĞRAF ÇEKTİRDİLER

İzleyicilerin sorularının cevaplanması ile sona eren programda Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, panelistlere teşekkür etti. Program için Lider Sezer’e teşekkür eden izleyiciler, Mete Fayda ve Hulki Cevizoğlu ile bol bol fotoğraf çektirerek Cevizoğlu’na kitaplarını imzalattılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir