Yabancı turizm acenteleri Şanlıurfa’da

ŞANLIURFA (İGFA) – Şanlıurfa’nın turizm potansiyelinin daha da artırılması, kentin, doğal hoşluklarının, tarihi alanlarının ve eşsiz mimarisinin yalnızca Türkiye’de değil dünyada da tanıtılması hedefiyle gerçekleşen buluşmada kente yapılacak olan ziyaretler, düzenlenecek çeşitler, kentin sahip olduğu kültür ve turizm zenginliklerinin daha da yaygınlaştırılması gerektiği istişare edildi.

12 Bin yıllık geçmişi ile tarihi tekrar yazdıran keşif Göbeklitepe, Karahantepe, Taş Doruklar, Balıklıgöl, Kümbet konutlarıyla Harran, Sakin kent unvanına sahip Halfeti ve daha birçok tarihi ve doğal hoşluğuyla görenleri kendine hayran bırakan bir kent Şanlıurfa’ya geldikleri için büyük heyecan duyduklarını kaydeden yabancı konuklar kenti gezme fırsatı bulacaklar.

BAŞKAN BEYAZGÜL, “GÖBEKLİTEPE SIRLARIN VE GİZEMLERİN MERKEZİDİR”

Şanlıurfa’nın eşsiz bir tarihe ve kültüre sahip olduğunun altını çizen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “ Ortamızda yerli ve yabancı konuklarımız var. Toplumsal medya fenomenleri ve turizm seyahat acenteleri ve temsilcileri var. Bu buluşmayı kentimiz açısından çok kıymetli buluyorum. Buradaki temsilciler vasıtasıyla çeşitli programlar oluşabiliyor. Bu programlar da kentin turizmi için epey yararlı oluyor. Kente gelen ziyaretçilerin de birinci karşılaştığı isimler sizler oluyorsunuz. Burada Letonya, Litvanya, Estonya ve Azerbaycan üzere çeşitli ülkelerden gelen konuklarımız var. Burası adeta bir çiçek bahçesi üzere rengârenk olmuş durumda… Göbeklitepe’ye gidecekler konuklarımız kesinlikle lakin bana nazaran Göbeklitepe sırların ve gizemlerin merkezidir. 12 Bin yıl evvel burada yaşamış insanların atası bize hangi bildirileri göndermek için gayret sarf etmişler diye düşünüyorum. Şanlıurfa’nın sıra gecelerini de deneyimleme talihi bulacaksınız. Orada sevgiyle hazırlanan kentin gastronomisinin küçük bir kısmını oluşturan yemeklerden tatma imkânını bulacaksınız ve müziğimizi de dinleyeceksiniz. Bu Şanlıurfa’da yüzyıllardır devam eden bir gelenektir.” Tabirlerine yer verdi.

Programa Şanlıurfa Kültür Turizm Vilayet Müdürü Aydın Aslan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Daire Başkanı Mehmet Ay da katılarak Lider Beyazgül’e kentte turizmi daha da geliştirmek ismine yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir